Naprawa Protez

Sytuacja losowa sprawiła, że coś wydarzyło się z protezą? Została uszkodzona, połamana lub wymaga korekty? Może jest niewygodna i niedopasowana? Dołożymy wszelkich starań aby Państwu pomóc!

Nasz gabinet stomatologiczno-protetyczny zajmuje się również działaniami w zakresie napraw uszkodzonych protez zębowych. Nasze usługi podbieramy najwyższą jakością produktów oraz stale rozwijającą się wiedzą w tym zakresie.

Nieustannie śledzimy nowości pojawiające się na rynku w obrębie napraw protez zębowych. Chcemy być na bieżąco, aby podnosić jakość naszych usług i zadbać o Państwa zdrowie.

Protetyka zębowa to wymagający dużej cierpliwości oraz zaangażowania dział medycyny stomatologicznej. Bez wątpienia, jest to prężnie rozwijający się dyscyplina w stomatologii. Protezy zębowe można podzielić na dwa podstawowe filary. Pierwszym z nich są protezy stałe. Stosuje się je w przypadku dość dużych ubytków zębowych lub w miejscach, gdzie zębów nie ma wcale. Umocowane w jamie ustnej, jak sama nazwa wskazuje, na stałe.

Mocowanie tego rodzaju protezy odbywa się przy pomocy specjalnego cementu dostosowanego do zabiegów protetycznych. Jeśli Pacjent posiadał wcześniej założone implanty, wówczas to do nich przymocowuje się protezę. Drugim rodzajem są protezy częściowe. Używa się ich w przypadku uzupełnienia braków w uzębieniu. W przeciwieństwie do protez stałych, można je w dowolnym momencie wyjąć z jamy ustnej, bez konieczności kontaktu z lekarzem.

Pacjenci u których pojawia się potrzeba założenia protezy zębowej często pytają się nas o aspekt higieny protezy zębowej. Należy pamiętać przede wszystkim, że dobre dbanie o protezę wpłynie na jej stan. Podobnie jak w przypadku uzębienia naturalnego, należy czyścić protezę minimum raz dziennie.

Zapobiega to odkładaniu się resztek jedzenia oraz powstawaniu bakterii. Do czyszczenia, zalecana jest miękka szczoteczka z przeznaczeniem do protez zębowych. Ważne jest także, uczucie odpowiedniej pasty. Należy unikać produktów przeznaczonych dla naturalnych zębów, ze względu na posiadające przez nie substancje ścierne. Może doprowadzić to zwiększonego pojawiania się osadu na zębach.

W sprzedaży dostępna jest szeroka gama środków odpowiednich do czyszczenia protez ? żeli lub kapsułek musujących, które w sposób bezinwazyjny, doskonale radzą sobie z utrzymaniem poprawnej higieny protezy zębowej. Należy także pamiętać o płukaniu protezy ciepłą wodą.