Nasza wiedza oraz długoletnie doświadczenie w pracy stomatologiczno-protetycznej jest bezcenne. Godziny spędzone na nauce, nieustannym poszerzaniu wiedzy i kontakcie z Pacjentami. Codzienność jak również sytuacje wymagającej najwyższej mobilizacji, pozwoliły na zebranie wiedzy praktycznej, którą pragniemy się dzielić.

W naszej ofercie posiadamy szkolenia z zakresu skanowania, planowania, modelowania oraz frezowania struktur jak i suprastruktur w systemie CAD CAM. Są to szkolenia z przeznaczeniem dla osób, które pragną zdobyć wiedzę oraz praktyczne umiejętności. Czym jest system CAD CAM? CAD jest skrótem od angielskich słów Computer Aided Design.

Tłumacząc na język polski oznacza to komputerowe wspomaganie projektowania. Jest to specjalnie przygotowany system, w którym można stworzyć wirtualne projekty na ekranie komputera. Działania protetyczne skupione są na wytworzeniu modelu protezy, który odpowiadać będzie potrzebom indywidualnego Pacjenta.

Jest to proces wymagający oraz długotrwały, ze względu na konieczność wytworzenia woskowych czy też kompozytowych modeli, które na późniejszym etapie zostaną przetworzone na metalowy lub ceramiczny odlew. Powoduje to wolniejsze wykonanie pracy oraz jej niedokładność. W sytuacji, gdzie wykorzystujemy projektowania przy pomocy CAD pracujemy na modelach gipsowych, które zostają zeskanowane przy użyciu specjalnego skanera 3D.

Obraz powstały na ekranie komputera stworzony jest z milionów przestrzeni zawieszonych na osiach współrzędnych. Wykorzystując punkty zaczepienia krzywych, a przede wszystkim przy odpowiednim ich obliczeniu, można stworzyć trójwymiarowy obraz płaszczyzny, pozwalający na pełną kontrolę wszystkich etapów pracy.

Ułatwia to późniejsze dopasowanie protezy do szczęki Pacjenta i zdecydowanie skraca czas trwania pracy protetyka.
CAM jest anglojęzycznym skrótem od słów Computerm Aided Manufacturing, co przekładając na język polski oznacza komputerowe wspomagane wykonanie. Jest to uzupełnienie programu CAD, którego głównym celem jest realizacja wcześniej stworzonego projektu.

Operacje związane z użyciem programu CAM wymagają odpowiedniej, specjalistycznej wiedzy. Poziom ich skomplikowania oraz złożoność całego procesu wpływa na jakość przygotowanych protez zębowych. Program CAM potrafi dostosować możliwości pracy urządzeń wykorzystywanych w procesie tworzenia.